"Левски" се справи с "Пирин" и постигна втора поредна победа

© LAP.BG

Левски" победи с 3:0 "Пирин" в мач от 12-ия кръг на Първа лига. 18-годишният Марин Петков отбеляза два гола, а Билал Бари вкара третия. Сините постигнаха втора поредна победа в първенството за първи път този сезон.

"Левски" започна мача по-добре, а още в шестата минута Билал Бари опита удар, но Ник Хенгелман спаси. Първото реално положение беше в 19-ата минута, когато Бари засече с глава центриране от корнер, но топката мина покрай вратата. Сините поведоха в 26-ата минута. Георги Миланов изведе Марин Петков, който се разписа падайки. Голът беше отменен заради засада първоначално, но след това беше признат след проверка на системата за видеоповторения (VAR). Здравко Димитров и Радослав Цонев опитаха удари до края на първото полувреме, но без успех.

"Пирин" беше по-добрият отбор в началото на второто полувреме. Красимир Станоев опита изстрел от пряк свободен удар, но не затрудни Николай Михайлов. В 56-ата минута гостите бяха близо до гол. Станислав Костов отправи силен изстрел, но уцели напречната греда. Малко след това обаче "Левски" стигна до втори гол. Радослав Цонев центрира от корнер, Станислав Манолев опита да изчисти топката, но само я отклони, а Марин Петков отбеляза втория си гол в мача.

Здравко Димитров можеше да отбележи трети гол за "Левски". Той преодоля вратаря и стрля, но Петър Занев отклони топката, която се удари и в напречната греда. Димитър Костадинов пропусна още един шанс за сините малко след това. В края на мача Бари отбеляза третия гол за "Левски", след като се възползва от грешка на вратаря на "Пирин".

"Левски" е на седмо място в класирането с 14 точки, а "Пирин" е на последна позиция с осем.