"Реал" (Мадрид) се върна начело в Ла Лига

Реал" (Мадрид) победи с 2:1 "Елче" като гост в мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Винисиус Жуниор вкара двата гола за победата, а Пере Мия се разписа за гостите. С успеха тимът на Карло Анчелоти излезе начело в класирането.

"Реал" (Мадрид) беше без звездата си в атака Карим Бензема, който получи почивка. Гостите започнаха мача по-добре, а Родриго два пъти пробва удари, но без успех. В 18-ата минута Родриго получи контузия и беше заменен от Марко Асенсио. "Елче" беше близо до гол малко след това. Лукас Бойе стреля, но Тибо Куртоа спаси. "Реал" поведе в 22-ата минута след добра атака. Винисиус Жуниор получи топката от Мариано Диас и се разписа с добър удар. Лукас Перес на два пъти пропусна възможности за домакините до края на първото полувреме.

След почивката и двата отбора трудно създаваха положения. В 62-ата минута домакините останаха с десет души след втори жълт картон на Раул Гути за нарушение срещу Тони Кроос. В 73-ата минута Винисиус вкара втори гол след техничен удар. Малко преди края на редовното време "Елче" върна един гол. Пере Мия се възползва от грешка на Тони Кроос и Каземиро и се разписа за 1:2. В продължението на мача защитникът на "Елче" Педро Бигас получи шанс, но не успя да нанесе хубав удар с глава.

"Реал" поведе в Ла Лига с 24 точки, с колкото е и "Реал" (Сосиедад).