"Хебър" победи "Олимпиакос" и се доближи до групите на Шампионската лига

© LAP.BG

Хебър" победи с 3:1 (26:24, 25:18, 20:25, 25:23) "Олимпиакос" в мач от третия кръг на Шампионската лига. Българският шампион изигра добър мач срещу гръцкия гранд и взе аванс преди реванша в Пирея на 10 ноември. Във втория мач "Хебър" се нуждае от спечелване на два гейма, за да влезе в групите на Шампионската лига.

"Хебър" започна мача добре и поведе с три точки след успешни блокади. С добри изяви в атака българският тим поддържаше аванса си. "Олимпиакос" обаче навакса изоставането си. С поредни успешни атаки на Брадли Гънтър и Тодор Алексиев все пак "Хебър" спечели гейма с 26:24.

В началото на втората част нито един от двата тима не можеше да натрупа по-голяма преднина. След няколко грешки на гръцкия тим и благодарение на добрата си атака "Хебър" натрупа аванс от 16:13, а след това го увеличи още. Българският тим се справяше добре и на сервис и спечели втория гейм с 25:18.

"Олимпиакос" имаше предимство в третия гейм. Гостите започнаха да изпълняват по-добър сервис и затрудниха посрещането на "Хебър". "Олимпиакос" поведе с 18:14 и поддържаше преднината си до края на гейма.

В четвъртия гейм двата тима се преследваха точка за точка. След ас на Николай Къртев и грешка на гръцкия тим "Хебър" поведе с 11:8. Българският тим се справяше добре и в нападение, и на блокада. "Хебър" държеше аванс и водеше с 23:19. В края на гейма обаче "Олимпиакос" изравни след силна серия от сервис на Херманс Еглескалнс и три успешни блокади срещу Тодор Алексиев. След грешка на сервис българският тим стигна до мачбол, а последната точка беше взета след добра игра в защита на Теодор Салпаров и атака на Якопо Масари.