Фетел: Не съм във Формула 1, за да се боря за осмо място

Себастиан Фетел не е доволен от сезона си във Формула 1, тъй като трябва да се бори за местата в средата на класирането. След десет години, в които първо спечели четири титли с "Ред бул", а след това се бореше и за първото място с "Ферари", германецът е в доста по-различна ситуация в първия си сезон с "Астън Мартин".

Фетел е едва на 12-о място в генералното класиране и има само едно класиране на подиума - второто място в Азербайджан. Той успя да се класира в първата десетка само в шест от общо 18 състезания до момента.

"Удоволствието, когато пресечеш финала, просто не е същото. Когато спечелиш състезание или си на подиума, получаваш този голям прилив на енергия от феновете след това. Сега се състезаваш, стигаш до осмо или десето място, чувстваш, че си направил състезание без грешки, но пак си десети, девети или осми. Не съм тук за това. Може би съм разглезен, свикнал съм да печеля и да бъде в челото", каза Фетел.

От "Астън Мартин" все пак се надяват, че с промяната на правилата във Формула 1 през следващия сезон тимът ще започне да се бори за по-предни места в класирането и за титли. Фетел заяви, че не съжалява, че е преминал в тима, и очаква по-добро представяне в бъдеще.

"Всичко, което се случва, е много, много обещаващо. Да направим план винаги е трудно, защото всички имат еднакъв план - всички искаме да печелим, независимо дали става въпрос за нас, "Макларън", "Алпин". Има два отбора, които се борят в челото - "Мерцедес" и "Ред бул", има и "Ферари". Винаги вярвам в победата, иначе изобщо няма да стартирам. Но трябва да се гледа статистиката, а когато стартираш от 12-о или 10-о място, не си в позиция за победа. Не съжалявам за нищо и мисля, че това е най-важното", каза още Фетел.

Коментари (20)
  1. 1 Профил на klimentm
    klimentm
    Рейтинг: 3990 Весело

Ако беша за Хамилтън до сега щеше да има 30/ 40 коментара?!

klimentm
  2. 2 Профил на blondofil
    blondofil
    Рейтинг: 2138 Неутрално

Що бе, Гришо се бори за 20-то. Не е срамно.

Рейтинг: 729 Неутрално

Когато караше най-бързата кола и печелеше въпреки грешките си и арогантното си поведение, тогава ходеше наперен като паун. А сега, когато трябва да покаже качества, за да спечели нещо, той милият циври. Пръдльо!

5. 5 Профил на Imaginary Friend
    Imaginary Friend
    Рейтинг: 741 Неутрално

Точно на каква магия се е надявал, не знам.

Не цъкам плюсове и минуси.
  6. 6 Профил на klimentm
    klimentm

До коментар [#4] от "Smoke":

Абсолютно вярно!
    Торпилирането на Уебър в Турция е незабравимо!

klimentm
  7. 7 Профил на Мариана Кълвачева
    Мариана Кълвачева
    Рейтинг: 2100 Неутрално

Карат 20 пилота, а победителят бил световен шампион.
    Хайде де, той е просто най-добрият сред тези 20.
    А как се стига до тези 20, ами с много пари, много пари от спонсори, които ги влагат за да спечелят от теб.
    Тогава чий шампион си, май на спонсорите и на банките.

кратък
  8. 8 Профил на vesolr
    vesolr
    Рейтинг: 1987 Неутрално

Кофти, особено ако си почнал в топ отбор, а после се тътриш в средняшки. Алонсо явно е помъдрял - не съм го чул с подобен разглезен коментар като Фетел откак се завърна...

9. 9 Профил на liberalche
    liberalche
    Рейтинг: 580 Неутрално

По принцип има доста сериозни пресявки, за да достигне някой до тия 20 пилота във Ф1. Да, има примери и за "парашутисти", заради популяризиране на спорта на определен пазар, заради спонсори или наследство/ връзки. Фетел конкретно си е минал процедурата. Само че вече не смятам Ф1 за обективно състезание по отношение на пилотските качества. Те са много по-малко от 50% значими за успех. Вече следя Ф1 случайно, ако ми попадне по телевизията или ако има състезание в близост.

10. 10 Профил на goofy
    goofy
    Рейтинг: 360 Неутрално

До онзи ден нямаше и един отбор, който да се противопостави на Мерцедес, а Фетел иска подиуми с Астън Мартин. Райс дих цузамен, юнге.

11. 11 Профил на Nikola Vushkov
    Nikola Vushkov
    Рейтинг: 57 Неутрално

До коментар [#2] от "blondofil":Що сравнявате ябълки с портокали? Има 7 милиарда хора на света и само 20 са достатъчно добри за Формула 1.
    —цитат от коментар 3 на encor3

Даже бих казал 19. Не забравяйте Мазепин!

12. 12 Профил на pet_fire
    Рейтинг: 4893 Весело

Има и по-задни

13. 13 Профил на Capo
    Capo
    Рейтинг: 339 Неутрално

През 2010 г. спечели въпреки че колата му правеше повече технически проблеми от колите на Алонсо и Хамилтън. През 2012 г. спечели въпреки че Хамилтън имаше по-бързата кола и въпреки опитите на Уебър да го прецака и да помогне на Алонсо. Изобщо не е печелил само защото има най-бърза кола.

За сравнение Хамилтън тогава изобщо не можеше да влезе в тройката на шампионата, въпреки че колата му беше много конкурентна, обаче трябваше да се бори с няколко пилота.

14. 14 Профил на vesolr
    vesolr
    Рейтинг: 1987 Весело

До коментар [#4] от "Smoke":Хамилтън тогава изобщо не можеше да влезе в тройката на шампионата, въпреки че колата му беше много конкурентна, обаче трябваше да се бори с няколко пилота.
    —цитат от коментар 13 на Capo

Толкова конкурентна беше, че отпадна няколко пъти, ама важното е да се плюе Хамилтън.

15. 15 Профил на Capo
    Capo

До коментар [#14] от "vesolr":

Важна е истината. Това, че не ти харесва е друга тема. Ама явно смяташ, че Хамилтън има добра кола само ако е 1 секунда по-бърза от всички други. Което пък говори колко ниско мнение имаш за качествата му.

Фетел също отпадаше няколко пъти, даже имаше същия лош късмет с повреди като Хамилтън през 2012 г., но въпреки това спечели с по-бавната кола.

16. 16 Профил на vesolr
    vesolr

До коментар [#15] от "Capo":

Истината е, че добра кола не значи само бързина в 1 обиколка ако колата не завършва състезанието. Фетел имаше 2 отпадания, Хамилтън 6. Същия лош късмет през фенските пристрастни очи.
    По-бавна може да е била в някои състезания, но не във всички.

17. 17 Профил на Capo
    Capo

До коментар [#16] от "vesolr":

Я сега кажи колко технически проблеми имаше Фетел и колко Хамилтън. Включи и състезанията, в които не отпаднаха, но загубиха доста позиции.

Не съм говорил за отпадания, а за технически повреди. Обаче в тази връзка я кажи колко от отпаданията на Хамилтън бяха защото се блъскаше с други пилоти, а не защото имаше повреда в колата?

18. 18 Профил на vesolr
    vesolr

До коментар [#17] от "Capo":

Значи за всеки сблъсък е виновен Хамилтън? Колко обективно...
    ГН Европа - блъснат, не по негова вина, блъсналият получи наказание.
    ГН Германия - спукана гума
    Спа - попадна в мелето на Грожан

До тук изброих 3, Фетел общо за целия сезон има 2 (ДВЕ) отпадания.

Сингапур - технически проблем докато води.
    Абу Даби - технически проблем докато води.
    Бразилия - блъснат докато води.

И после - ама той не можа да вземе 3то място. Ами не можа - от тези 6 само Абу Даби да бе спечелил, го взимаше.
    Не, ти изобщо не си тенденциозен...

19. 19 Профил на Capo
    Capo

До коментар [#18] от "vesolr":

Фетел също трябваше да изпреварва и да се катери от средата на таблицата към подиума не по-малко от Хамилтън. Странно как Хамилтън имаше толкова повече сблъсъци в другите, нали? Дали заради стила му на каране, който още тогава беше пословичен, че опитва да изблъсква всички от пистата и го наричаха "вторият Малдонадо"?

А пък точно за случая в ГП ЕВропа с Малдонадо всички видяха, че вината е на Хамилтън, което беше поредният случай, в който широко се коментира как ФИА помилва британското момче и наказва друг на негово място. То си беше за смях. Точно Малдонадо оставяше място и отстъпваше културно на всеки завой, а в момента в който Хамилтън трябваше да остави място, избра да изтласка Малдонадо извън пистата и зае траектория все едно Уилямсът не съществува.

20. 20 Профил на vesolr
    vesolr

До коментар [#19] от "Capo":

Всички видели, ама ФИА не видяла. Не говорим за Фетел, а за третото място. Щото ти внушаваш колко зле е Хамилтън, но удобно пропускаш колко загубени състезания има не по негова вина. Макар че според теб той си е виновен, по принцип.