"Хебър" тръгна с тежка загуба в групите на Шампионската лига

© CEV.lu

Хебър" загуби с 0:3 (11:25, 16:25, 14:25) от полския "Ястжембски" като гост в първия си мач от група А на волейболната Шампионска лига. Шампионът на България, за когото това е дебют в турнира, беше напълно надигран от полския гранд.

"Ястжембски" натрупа преднина още в началото на първия гейм, а след това я увеличаваш. Полският тим изпълняваше силен начален удар, с който затрудни посрещането на "Хебър". Блокадата на "Ястжембски" също се справяше добре. Полският тим спечели първия гейм с 25:11.

Във втория "Ястжембски" отново започна добре и поведе с пет точки, но "Хебър" намали изоставането си само на точка. Постепенно обаче домакините отново натрупаха аванс и затвориха гейма. В третия "Ястжембски" отново не срещна проблеми и спечели с 25:14.

"Хебър" завърши мача с една успешна блокада срещу 12 за съперника. Българският тим направи и само един ас, докато "Ястжембски" завърши с девет. Брадли Гънтър беше най-резултатен за "Хебър" със 7 точки, Тодор Алексиев добави шест.

В следващия си мач от група А "Хебър" приема "Фридрихсхафен" (Германия) на 16 декември.