"Интер" изравни 70-годишен рекорд при разгром над "Рома"

Шампионът на Италия "Интер" продължи силното си представяне от началото на сезона и разгроми "Рома" с 3:0 в дербито от 16-ия кръг в първенството. "Нерадзурите" не оставиха никакъв шанс на съперника си при гостуването на "Олимпико" в Рим.

И трите гола паднаха още до почивката - Хакан Чалханоглу в 15-ата, Един Джеко в 24-ата и Дензъл Дъмфрис в 39-ата минута бяха точни за "Интер".

Тимът на Симоне Индзаги записа четвърта поредна победа. Освен това "Интер" изравни 70-годишен рекорд, като отбеляза гол в 18-о поредно гостуване. "Нерадзурите" имат подобно постижение в периода октомври 1950 - септември 1951 г.

С победата "Интер" събира 37 точки, като има с една по-малко от градския си съперник "Милан". Трети е "Наполи" с 36, преди изиграването на мача си от кръга.

По-рано през деня "Милан" надигра "Салернитана" на "Сан Сиро" с попадения на Франк Кесие и Алексис Селемакерс.