"Барселона" напусна Шампионската лига с провал след нов удар от "Байерн"

Барселона" отпадна от Шампионската лига непредвидено рано. Каталунците понесоха нов удар от "Байерн" и останаха извън надпреварата още след груповата фаза.

Воденият от Шави Ернандес състав загуби с 0:3 пред празните трибуни в Мюнхен и завърши трети в групата си. "Бенфика" спечели с 2:0 срещу "Динамо" (Киев) и зае второто място.

За намиращия се в трудно финансово положение "Барселона" това означава загуба на важни приходи от наградния фонд. Предварителните планове на ръководството са били за достигане поне до четвъртфиналите. Вместо това отборът ще играе в Лига Европа.

Каталунците приключиха само с два вкарани гола, които им осигуриха минималните победи срещу "Динамо". Те допуснаха и три загуби с по 0:3, довели до първото отпадане на отбора в групите на Шампионската лига от две десетилетия и общо четвърто в историята.

"Байерн" вече си беше осигурил първото място в групата, но с нов силен мач спечели шеста победа от шест двубоя. Германският шампион взе и четвърта поредна победа срещу "Барселона" при голова разлика 17:4.

Баварците изиграха на високо ниво последните минути на първата част и вкараха два гола. В 34-ата минута Роберт Левандовски получи вляво и след няколко залъгващи движения подаде пред вратата, където Томас Мюлер игра с глава между двама защитници и прехвърли Марк Андре тер Щеген. Лерой Сане удвои в 43-ата след мощен удар от далеч.

"Байерн" вкара трети гол в 62-ата минута, когато Алфонсо Дейвис от аутлинията върна към Джамал Мусаила, а той засече във вратата.

От Шампионската лига отпадна и друг испански отбор - "Севиля", който също остана трети в една от най-оспорваните групи и ще играе в Лига Европа. Андалусийците загубиха с 0:1 от "Залцбург".

Надеждите на испанците са, че освен "Реал" (Мадрид), който спечели групата си, ще имат и още един отбор в осминафиналите. Това може да е "Виляреал", който е втори със седем точки и гостува на следващия го с една по-малко "Аталанта". Мачът помежду им беше отложен заради снежен терен.