"Ливърпул" вгорчи завръщането на Джерард на "Анфийлд"

Ливърпул" продължи да гони лидера във Висшата лига "Манчестър сити", след като постигна победа в домакинството си на "Астън Вила" - 1:0. Червените се наложиха трудно срещу своя гост, с което вгорчиха завръщането на "Анфийлд" на клубната легенда Стивън Джерард, който сега води "Вила".

Единственият гол в двубоя вкара Мохамед Салах, разписал се от дузпа в 67-ата минута.

Победата е пета поредна за "Ливърпул" и 11-а в досегашните 16 кръга. С нея тимът е само на точка зад лидера "Сити".

Отборът на Юрген Клоп имаше пълно преимущество в двубоя и в голяма част от него беше обсадил вратата на "Вила". Грешни решения при последното подаване и добри намеси на вратаря на гостите Емилиано Мартинес обаче дълго време задържаха резултата 0:0.

В 67-ата минута Салах си спечели позиция срещу Тайрън Мингс, а след това падна в наказателното поле след контакт с бранителя, което доведе до дузпа. При нейното изпълнение египетският нападател не сгреши и вкара 14-ия си гол от началото на сезона.

В заключителните минути "Вила" погледна по-смело в атака и създаде проблеми на домакините. Въпреки че не отправиха точен удар футболистите на Джерард притиснаха червените, които няколко пъти показаха колебания пред вратата си.

В други интересни мачове "Челси" и "Арсенал" също постигнаха победи. Особено трудна беше тази на сините, които се наложиха над "Лийдс" с 3:2 у дома. С нея тимът на Томас Тухел се върна на победния път след поражението от "Уест Хем" преди седмица.

Рафиня вкара за "Лийдс" в 28-ата минута след дузпа, като тя беше отсъдена за нарушение срещу него от страна на Маркос Алонсо. В 42-ата минута Мейсън Маунт вкара за "Челси", а обратът стана факт в 58-ата минута след точно изпълнена дузпа от Жоржиньо.

Седем минути преди края на двубоя обаче 19-годишният Джо Гелърт отбеляза втори гол за гостите. Въпреки това "Челси" съумя да спечели след втора дузпа, вкарана от Жоржиньо във втората минута на добавеното време.

На "Емиратс" навръх своя 135-и рожден ден "Арсенал" разгроми "Саутхемптън" с 3:0. Александър Лаказет вкара в 21-ата минута, а шест по-късно се разписа и Мартин Йодегор. В 62-ата минута точен беше и централният бранител Габриел Магаляеш.

В двубоя участие не взе капитанът на "артилеристите" Пиер-Емерик Обамеянг, за когото мениджърът Микел Артета обяви, че е нарушил дисциплинарния правилник на клуба.