Де Бройне донесе успех на "Сити" в сблъсъка с "Челси"

Лидерът във Висшата лига "Манчестър сити" продължи победния си път, след като надви "Челси" с 1:0 в дербито от 22-ия кръг на първенството. Отборът на Хосеп Гуардиола взе 12-а пореден успех в шампионата, благодарение на попадение на Кевин Де Бройне в 70-ата минута.

Серията на "Сити" продължава от началото на ноември и отборът се откъсна с 13 точки пред сините от Лондон. "Челси" остава втори преди "Ливърпул" да изиграе мача си от кръга в неделя, като червените са с точка зад сините.

"Гражданите" записаха 13-а суха мрежа от началото на сезона, като са допуснали едва 13 попадения във вратата си. Отборът е с най-добрата защита, а има и най-силното нападение с 54 отбелязани гола.

За сметка на това "Челси" е без победа в трети пореден мач. Тимът на Томас Тухел спечели само веднъж в последните си шест двубоя, а на "Етихад" нямаше и нужните аргументи да вземе нещо. За пръв път при германския мениджър сините не отправиха нито един удар през първото полувреме.

За целия мач "Челси" отправи само един точен удар, дело на Ромелу Лукаку.

Още до почивката "Сити" имаше три отлични шанса за гол. Първо удар на Джон Стоунс беше отразен от Кепа Арисабалага, след което стражът отрази и изстрел на Де Бройне. Най-чистото положение пропиля Джак Грийлиш в 40-ата минута, очи в очи с вратаря.

След почивката "Челси" имаше добър шанс чрез Лукаку, но той не успя да преодолее Едерсон. След това "Сити" затвърди доминацията си в срещата, но гол падна едва в 70-ата минута. Тогава Де Бройне спечели позиция срещу Нголо Канте и с удар от около 20 метра прати топката в мрежата.

Междувременно един от най-чаканите мачове за кръга - "Тотнъм" срещу "Арсенал" е отложен, съобщиха от Висшата лига. Молбата на "артилеристите" е уважена, като те поискаха срещата да не се играе, тъй като нямат достатъчно здрави футболисти.

"Решението е взето на база комбинация от случаи на заразени с COVID-19, контузии и играчи, които са на Купата на Африка", съобщиха от Висшата лига.

"Арсенал" има четирима играчи на Купата на Африка, трима получиха контузии в полуфинала за Купата на Лигата срещу "Ливърпул", Гранит Джака е наказан, а други са болни. Според действащите правила отбор трябва да играе, ако има 13 здрави полеви футболисти и един вратар.