Медведев се справи с трудно предизвикателство и продължава в Australian Open

Даниил Медведев

Миналогодишният финалист в Australian Open Даниил Медведев се класира за четвъртфиналите в надпреварата. Руският тенисист имаше трудно предизвикателство, но след 6:2, 7:6 (4), 6:7 (4), 7:5 преодоля Максим Креси.

Двубоят, продължил три часа и половина, беше интересен и много оспорван.

В първия сет Медведев имаше превъзходство и след два пробива спечели убедително. След това американецът предложи изпитание за съперника си.

Във втория и третия сет двамата печелеха почти безпроблемно сервис-геймовете си и се стигна до два тайбрека. В първия руснакът беше убедителен, но във втория Креси успя да излезе победител и намали резултата в мача.

Това донесе напрежение у Медведев, но руснакът се справи. В четвъртия сет той печелеше с увереност сервис-геймовете си, а в същото време притискаше американеца на негов сервис. Руснакът изпусна осем възможности за пробив, но при деветия опит успя и проби за 6:5. След това с гейм на нула той приключи мача.

Следващият му съперник ще е Феликс Оже-Алиасим.

Италианецът Яник Синер стигна първия си четвъртфинал на Australian Open. Десетият в света се наложи със 7:6 (3), 6:4, 6:3 срещу Алекс де Минор.