Това е съдържание, създадено от маркетинг студио Storio по задание на партньор на "Икономедиа".

Изпълнението на турнира: невероятната точка от Тейлър Фриц на "Уимбълдън"

Виктория Томова: Целта е да участвам на US Open

Мачовете между "Левски" и ПАОК ще бъдат без гостуваща публика

Виж видеото
Кубрат Пулев: Подобрил съм някои разбирания за бокса

Виж видеото

Емоционално и с усмивка под бурните ръкопляскания на привържениците в Торино - така капитанът на "Ювентус" Джорджо Киелини се раздели с клуба. Защитникът беше изпратен подобаващо след 17 години в отбора.

Той беше сменен точно в 17-ата минута на мача с "Лацио" (2:2) и свали капитанската лента от ръката си. След двубоя беше организирана церемония, посветена на него, като бяха показани кадри с вълнуващи моменти от кариерата му.

"Тези кадри трябва да бъдат изпратени на тренировъчната ни база, за да показват как се раздава. В личен и човешки план той ми помогна много, когато дойдох в "Ювентус". Той ме представи на "Ювентус", каза треньорът Масимилиано Алегри.

Киелини стана шампион с "бианконерите" девет пъти и пет пъти вдигна Купата на Италия. Два пъти игра финали в Шампионската лига, но отборът му загуби от "Барселона" и "Реал" (Мадрид).

Мачът беше прощален и за друг дългогодишен футболист на "Ювентус". Пауло Дибала се раздели със сълзи с привържениците и отбора след седем години в Торино.

"Щеше да е хубаво да завършим с победа за тях, но този двубой представя годината ни - трябва да свикнем отново да побеждаваме", добави Алегри. "Лацио" губеше с два гола, но стигна до равенството с попадението на Сергей Милинкович-Савич в 95-ата минута.

"Ювентус" завършва четвърти и ще играе в Шампионската лига. В последния кръг предстои да бъде определен шампионът, като "Милан" води с две точки пред "Интер".