Димитър Кузманов отпадна на прага на "Ролан Гарос"

Димитър Кузманов

© LAP.BG

Димитър Кузманов пропусна възможността да се класира за първо участие на "Ролан Гарос". Българският тенисист загуби с 4:6, 6:3, 3:6 от Сантяго Таверна в третия квалификационен кръг.

В началото на мача 193-ият в света Кузманов беше близо до пробив, но не се възползва. След това аржентинският му съперник, който е с десет места по-назад в ранглистата, взе инициативата. Един пробив беше достатъчен на Таверна да вземе сета.

Кузманов беше по-стабилен в сервис-геймовете си във втория сет. В него българинът стигна до една възможност за пробив и я улови, а след това изравни.

Мачът продължи оспорвано. Таверна проби и поведе с 3:0, след което Кузманов върна пробива, но съперникът му отново излезе напред за 4:2. Този път аржентинецът запази предимството си и спечели мача.

В "Ролан Гарос" ще играе Григор Димитров. Възможност за влизане в турнира има и Виктория Томова, която в петък играе с Олга Данилович решаващ мач от квалификациите.