Григор Димитров продължи на висока скорост и е в третия кръг на "Ролан Гарос"

Григор Димитров изигра нов силен мач и се класира за третия кръг на "Ролан Гарос". Българският тенисист се наложи с 6:0, 6:4, 6:3 срещу Борна Чорич.

В предния си мач Димитров спечели убедително с 6:1, 6:1, 6:1 срещу Маркос Гирон.

Следващият му съперник ще е Диего Шварцман. Наскоро българинът победи убедително аржентинеца в Мадрид.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович спечели с 6:2, 6:3, 7:6 (4) Алекс Молчан. Играещият много силно испански тийнейджър Карлос Алкарас излезе победител за 6:1, 6:7 (7), 5:7, 7:6 (2), 6:4 срещу сънародника си Алберт Рамос.

Димитров, който е 18-и в схемата, изигра много силно първия сет и не даде нито гейм на съперника си. Вторият вървеше оспорвано до 4:4, но след това българинът направи ключов пробив.

Той излезе във водеща позиция и в третия сет, като поведе с 3:1 и задържа преднината си, за да спечели мача.

Димитров записа 30 печеливши удара, спечели 77% от разиграванията на първи сервис и направи близо два пъти по-малко непредизвикани грешки.

С успеха българинът подобри постижението си от последните си три участия в Големия шлем, в които отпадаше във втория кръг. Най-добрият му резултат на "Ролан Гарос" е осминафинал от 2020 година, когато отстъпи срещу Стефанос Циципас.