Мачовете между "Левски" и ПАОК ще бъдат без гостуваща публика

© LAP.BG

Мачовете между "Левски" и ПАОК в Лигата на конференциите ще бъдат без гостуваща публика, съобщиха от българския клуб. Двата тима трябва да се срещнат във втория предварителен кръг в третия по сила европейски клубен турнир. Мачовете са на 21 юли в София и на 28-и в Солун.

"След последователни разговори с УЕФА, среща между ръководителите на двата клуба и след изричните препоръки от полицията и властите на двете страни, бе взето решение мачовете между "ПФК Левски" и ПАОК да бъдат без присъствието на гостуващи привърженици", съобщиха сините.

До ситуацията се стига, след като и двата клуба имат наказания, наложени от УЕФА. Те са за затваряне на сектори на "Георги Аспарухов" и стадион "Тумба". За да няма допълнителни проблеми, е взето решение гостуващи фенове ня съответните срещи да няма.

"Вярваме, че това е изключение и ще може да разчитаме на подкрепата на нашите привърженици в следващите гостувания на любимия отбор в Европа", добавят от "Левски".

Междувременно сините съобщиха за привличане и на нов футболист. Това е Нейтън Олдър, който е на 20 години и играе като халф. До момента той е бил собственост на нидерландския "Грьонинген", а договорът му с "Левски" е за три години. През 2021 г. Олдър е направи дебют за мъжкия национален отбор на Кюрасао.

Сините изиграха и контролен мач на стадион "Георги Аспарухов" срещу "Локомотив" (София). "Левски" успя да обърне и да спечели с 2:1, след като червено-черните поведоха в началото след грешка на Николай Михайлов, а точен беше Красимир Милушев.

В края на първата част Марин Петков изравни, а в последните минути на срещата Билал Бари се разписаза победата.