Това е съдържание, създадено от маркетинг студио Storio по задание на партньор на "Икономедиа".

Лечева: За поддръжката на спортната инфраструктура са нужни 6 пъти повече средства

Гол в последните секунди прати Испания във финалите в Лигата на нациите

Световният шампион в шаха обвини съперник в системни измами

Виж видеото
Джокович се прицели във финалния турнир за сезона

Виж видеото

Шампионът на Висшата лига "Манчестър сити" започна защитата на титлата с победа 2:0 над "Уест Хем". "Гражданите" спечелиха на терена на съперника си в Източен Лондон с две попадения на новото си попълнение Ерлинг Холанд.

Норвежецът, който беше много критикуван за пропуските си в мача за "Къмюнити шийлд", се разписа в 36-ата и 65-ата минута.

"Сити" доминираше тотално в срещата, но двата гола на Холанд бяха единствените точни удари на футболистите на Хосеп Гуардиола. Съставът завърши с владение на топката от близо 80% от времето, като единствено в началото на второто полувреме "Уест Хем" имаше подем в играта си.

"Гражданите" победиха "чуковете" като гост за пръв път от 2019 г.

С двата си гола Холанд се нареди до реализатор №1 в историята на "Сити" Серхио Агуеро. Аржентинецът беше единственият дотук, отбелязал два гола в дебюта си във Висшата лига.