• БСП:25
  • ДБ:20
  • БВ:12
39.4%активност

Източник: Резултатът, активността и мандатите са от ЦИК при 100% обработени протоколи

Григор Димитров пропусна възможности и отпадна от турнира в Монреал

Григор Димитров

Григор Димитров загуби с 6:7 (4), 5:7 от Алекс де Минор и отпадна от турнира в Монреал. Българският тенисист имаше добри възможности в оспорвания мач, но не се възползва.

Първият сет вървеше равностойно, като двамата печелеха бързо сервис-геймовете си. В тайбрека Димитров направи минипробив и поведе с 4:1. Австралийският му съперник обаче спечели следващите шест разигравания и направи обрат за 7:4, с което взе сета.

Българинът имаше силен момент, от който не се възползва, и във втория сет. Още в началото той постигна първия пробив в мача, но не успя да го защити - Де Минор поведе с 40:0, а Димитров изравни. Веднага след това обаче австралиецът взе две поредни точки и проби за 1:1.

Последва нова серия от успешни сервис-геймове без пробив. В шестия гейм Димитров се защити в няколко случая, а малко след това сам изпусна възможности за пробив.

Мачът вървеше към нов тайбрек, но Де Минор направи ключов пробив за 7:5 и спечели.

Другият австралиец - Ник Кириос, постигна обрат за 6:7 (2), 6:4, 6:2 срещу водача в световната ранглиста Даниил Медведев.