• БСП:25
  • ДБ:20
  • БВ:12
39.4%активност

Източник: Резултатът и активността са от ЦИК при 100% обработени протоколи, мандатите са по изчисление на "Дневник"

"Левски" рухна срещу малтийския "Хамрун" след дузпи в София

"Левски" изненадващо приключи участието си в европейските турнири. Сините бяха отстранени от малтийския "Хамрун спартанс" след загуба след дузпи в София.

Воденият от Станимир Стоилов отбор имаше пълно превъзходство в двубоя и направи много пропуски. Вместо да поведат обаче, сините допуснаха гол в 77-ата минута, когато Матю Гийомие използва неумело отиграване на Николай Михайлов.

В началото на добавеното време "Левски" изравни след гол на Цунами след ъглов удар. Веднага след изпълнението на центъра "Хамрун" отново поведе, като Райън Каменцули вкара с много добре насочен удар.

При дузпите малтийският отбор се наложи с 4:1, без да изпусне, а за "Левски" сгрешиха Цунами и Филип Кръстев.

"Левски" започна с голова възможност още във втората минута. Келиан ван дер Каап изпрати топката по дясното крило с дълго подаване, Уелтон влезе в наказателното поле и пусна към Роналдо, който не уцели топката.

В 35-ата минута Кръстев центрира към далечна греда и Андриан Краев върна топката пред вратата, а Цунами я засече отблизо. Хенри Бонело изби топката в напречната греда и спаси вратата си. Краев, Уелтън, Сундберг и отново Цунами пропуснаха по още веднъж за "Левски" до почивката.

И през второто полувреме "Левски" опитваше да стигне до гол. "Хамрун" чакаше своята възможност и я получи в 78-ата минута. След центриране в наказателното поле топката попадна в Гийомие, който стреля в ръцете на Михайлов. Той не се справи добре и играчът на гостите направи добавка, за да даде преднина на отбора си.

"Левски" продължи да напада и успя да изравни в началото на добавеното време. Цунами вкара след ъглов удар, като засече отблизо след отклоняване на топката от играч на "Хамрун".

Веднага след изпълнението на центъра Михайлов излезе да посрещне Додо и не успя да го настигне, а футболистът на гостите върна назад за Каменцули, който насочи много добре топката във вратата.

В продълженията голове нямаше и двубоят трябваше да бъде решен с дузпи. При тях Бонело се справи много добре и помогна за класирането на отбора за плейофа в надпреварата. "Хамрун" ще играе с "Партизан", който беше отстранен от АЕК (Ларнака) в Лига Европа.