• БСП:25
  • ДБ:20
  • БВ:12
39.4%активност

Източник: Резултатът и активността са от ЦИК при 100% обработени протоколи, мандатите са по изчисление на "Дневник"

ЦСКА стигна плейофа в Лигата на конференциите с победа за историята

ЦСКА постигна целта си и се класира за плейофа в Лигата на конференциите. Червените победиха с 2:0 "Сейнт Патрикс" в Ирландия и заличиха загубата с 0:1 в София от преди седмица.

Успехът дойде след головете на Маурисио Гарсес и Иван Турицов от дузпа.

ЦСКА стана първият български отбор, който отстранява съперник в Европа след загуба у дома в първата среща.

Червените отново ще спорят с "Базел" в решителния кръг преди групова фаза в евротурнирите. Преди две години ЦСКА, тогава под ръководството на Стамен Белчев, спечели с 3:1 в Швейцария (заради пандемията се играеше един мач) и влезе в същинската фаза на Лига Европа.

Двубоят беше равностоен, като ЦСКА използва много добре възможностите си. Принос за успеха имаше и вратарят Густаво Бусато, който няколко пъти спаси вратата си.

Червените поведоха в 12-ата минута след поредния си гол от началото на сезона след ъглов удар. Гарсес изскочи сам пред вратата и с глава отбеляза.

ЦСКА имаше трудности в средата на полувремето. Най-напред в 22-ата минута Бусато спаси удар на играч на съперника, който беше изведен с добро подаване. Последваха добри минути за "Сейнт Патрикс", но без други чисти възможности.

ЦСКА можеше да удвои чрез Гарсес, но нападателят не успя да вкара.

След почивката мачът отново беше равностоен, като постепенно ирландците опитаха да притиснат съперника си. ЦСКА стоеше добре, но отново - както и в първия мач, допускаше лесно грешки. Въпреки това българският отбор улови следващата си добра възможност - в 81-ата минута Турицов вкара от дузпа.

До края воденият от Илич състав игра уверено, а "Сейнт Патрикс" стигна до една опасност след ъглов удар.