"Реал" (Мадрид) започна с обрат защитата на титлата си в Ла Лига

Избори 2022

Шампионът "Реал" (Мадрид) постигна обрат с 2:1 при гостуването си на "Алмерия" в първия си мач за новия сезон в Ла Лига.

Ларджи Рамазани даде преднина на "Алмерия" още в шестата минута. 21-годишният белгийски нападател беше изведен в чиста позиция, напредна и стреля покрай Тибо Куртоа.

"Реал" пое инициативата и започна да атакува. В края на полувремето Лукас Васкес вкара, но беше отсъдена засада.

След почивката Карло Анчелоти пусна в игра Лука Модрич и Еден Азар. Изравнителният гол дойде в 61-ата минута, когато след пробив на Винисуис топката стигна до Лукас Васкес, който вкара. В 74-ата Дейвид Алаба влезе на терена и се разписа с първото си докосване.

"Алмерия" можеше да изравни шест минути преди края. Топката стигна до Франсиско Санчес в наказателното поле, но той стреля право в Куртоа.