ЦСКА пречупи "Базел" с автогол и взе предимство преди реванша

© LAP.BG

Избори 2022

С автогол ЦСКА постигна минимална победа с 1:0 над "Базел" в първи плейофен мач в Лигата на конференциите и взе ценно предимство срещу швейцарския тим. През около 12 хиляди зрители на Националния стадион "Васил Левски" червените трябваше да чакат до 70-ата минута, когато падна единственото попадение.

Тогава защитникът Серхио Лопес прати топката в собствената си мрежа.

В хода на двубоя ЦСКА имаше по-добрите положения и игра по-активно с изключение на началните минути, в които си личеше притеснение в редиците на червените.

Освен попадението ЦСКА имаше претенции и за дузпа в края на мача, когато футболист на "Базел" игра с ръка в наказателното поле.

Реваншът е след седмица в Швейцария.

© LAP.BG

Двата отбора се срещнаха в повторение на плейофа в Лига Европа от 2020 г., когато ЦСКА спечели в Швейцария и влезе в групите на турнира. За двубоя треньорът на червените Саша Илич направи няколко промени, като титуляр започна младият Кристиян Петров, а нападението поведе Браян Морено.

След по-колеблива първа част, в която "Базел" разчиташе на контраатаки, а ЦСКА опита да бъде по-активен, толкова чисти положения нямаше. Футболистите в червено бяха много по-агресивни и настъпателни след почивката. Тогава влизането на Дауда Бамба донесе импулс, а попадението падна след флангова атака.

В 70-ата минута Маурисио Гарсес центрира отдясно, а бранителят на "Базел" Лопес опита да изчисти, но прати топката в мрежата.