"Лудогорец" надигра "Жалгирис", но вкара само един гол

© LAP.BG

Лудогорец" взе само гол аванс в домакинството си на "Жалгирис" в първи плейофен двубой в Лига Европа. Българският шампион спечели с 1:0, благодарение на автогол, който гостите си отбелязаха още във втората минута.

Разписа се Иван Татомирович, който отклони топката след изстрел на Кирил Десподов от пряк свободен удар.

"Лудогорец" беше много по-добър преди почивката, когато удари три греди. Българският състав направи много пропуски и не се възползва от домакинството си, като след седмица ще гостува във Вилнюс на изкуствен терен.

Голям длъжник за българския състав е Десподов, който въпреки че имаше роля при попадението, изпусна най-чистото положение, удряйки греда от два метра. В края на мача нападателят пропусна и друга чиста ситуация.

Минималната победа обаче дава по-големи шансове на "Лудогорец" да стигне до групите на Лига Европа за шеста поредна година.