Ивайло Петев изведе Босна до изкачване в Лигата на нациите, Англия изпадна

Ивайло Петев изведе националния отбор по футбол на Босна и Херцеговина до промоция в дивизия А на Лигата на нациите. Воденият от него състав победи Черна гора с 1:0 в предпоследния си мач от група В3 и кръг преди края е недостижим на първата позиция.

Единственият гол отбеляза Ермедин Демирович в добавеното време на първата част.

Босненският тим игра по-добре на своя терен в Зеница, но пропусна изгодни шансове да спечели по-убедително. Отборът на Ивайло Петев е без загуба в турнира, като първата позиция гарантира изкачване при най-силните.

От Дивизия А на надпреварата обаче отпада Англия, който загуби с 0:1 от Италия като гост на "Сан Сиро" в Милано. Джакомо Распадори се разписа в 68-ата минута и донесе успех на "адзурите", които взеха втора победа в турнира.

Англия е без победа със само две точки от пет мача и няма шанс да се спаси от изпадане в Дивизия В.

В другата среща от групата Унгария продължи с впечатляващото си представяне и победи Германия с 1:0 като гост в Лайпциг. Единственият гол вкара ветеранът Адам Салай в 17-ата минута.