Англия и Германия не се победиха в шоу с шест гола

Англия и Германия си вкараха шест гола за 45 минути и не се победиха в интригуващ мач в Лигата на нациите от група А3. Всички попадения паднаха през втората част, като домакините направиха зрелищен обрат от 0:2 до 3:2 за само 11 минути.

В края обаче Германия изравни.

В 52-ата минута гостите откриха с попадение на Илкай Гюндоган, а 15 по-късно се разписа и Кай Хаверц. След това Англия записа много по-добър период и успя да притисне германския си съперник. Между 72-ата и 83-ата минута домакините вкараха три гола.

Люк Шоу се разписа след подаване на Рийс Джеймс, а три минути след попадението дойде такова и на Мейсън Маунт. Седем минути преди края Хари Кейн вкара от дузпа. В 87-ата минута обаче Германия изравни с втори гол на Хаверц.

Резултатът остави позициите на двата тима непроменени. Англия завършва последен и изпада в Дивизия В, докато Германия е трети.

В другата среща в директен спор за първото място Италия победи Унгария с 2:0 като гост. В Будапеща италианците стигнаха до успеха с попадения на Джакомо Распадори в 27-ата и Федерико Димарко в 52-ата минута.

С победата италианците спечелиха групата си и станаха третият участник във Финалната четворка в турнира след Нидерландия и Хърватия.