Саудитска Арабия поднесе една от най-големите изненади на световните първенства

Отборът на Саудитска Арабия поднесе една от най-големите изненади в историята на груповата фаза на световните първенства по футбол с победа с 2:1 срещу Аржентина. Азиатците направиха впечатляващ обрат в началото на второто полувреме.

През първата част мачът вървеше в напълно различен ход. Лионел Меси вкара още в седмата минута от дузпа, а след това три гола на отбора му не бяха признати заради засади. Съперникът вкара две хубави попадения след почивката чрез Салех Ал-Шехри и Салем Ал-Давсари и след това удържа резултата.

Другите два отбора в групата са Полша и Мексико.

Аржентина е определяна за един от големите фаворити на световното първенство в Катар. Небесносините са настоящият шампион на Южна Америка и бяха в серия от 36 мача без загуба.

Въпреки резултата, Меси записа името си в историята. Нападателят, за когото това е пето участие на мондиал, вкара гол на четвърто световно първенство. Същото постижение вече имат Пеле, Уве Зелер, Мирослав Клозе и Кристиано Роналдо.

Мачът започна отлично за Аржентина, като още във втората минута Меси стреля в наказателното поле, но вратарят Мохамед Ал Оваис спаси.

Малко след това словенският съдия Славко Винчич даде дузпа за южноамериканците след видеопреглед, като видя нарушение без топка срещу Родриго де Пол. Меси изпълни точно и даде преднина на отбора си.

Програма и резултати от световното първенство по футбол: следете в "Дневник"

Последва силен натиск на аржентинците, които пратиха топката във вратата на съперника още три пъти - веднъж Меси и два пъти Лаутаро Мартинес, но и в трите случая бяха отсъдени засади.

В началото на второто полувреме Саудитска Арабия направи това, което малцина са си представяли, като само за няколко минути успя да поведе. В 48-ата минута Салех Ал-Шехри надбяга Кристиан Ромеро и с удар в долния ляв ъгъл изравни.

Пет минути по-късно Салем Ал-Давсари вкара забележителен гол при добра атака.

От този момент Аржентина започна да атакува постоянно. Шампионът от Копа Америка владееше повече топката и опитваше да вкара, но нямаше успех.