Белгия измъкна важна победа срещу вдъхновения отбор на Канада

Белгия започна с победа участието си в световното първенство по футбол. Успехът дойде с 1:0 срещу Канада в среща от група F.

Ценния гол за белгийците вкара Миши Батшуай в края на първото полувреме.

Канадците оставиха добри впечатления, като създадоха много възможности. В началото на мача получиха дузпа, но Алфонсо Дейвис изпусна.

В другата среща в групата Мароко и Хърватия записаха нулево равенство.

Селекционерът на Белгия Роберто Мартинес избра Батшуай да води атаката в отсъствието на контузения Ромелу Лукаку.

В 11-ата минута Тибо Куртоа спаси дузата, изпълнена от Дейвис. Наказателнят удар беше даден за игра с ръка на Яник Караско.

Канадците изпуснаха още няколко възможности в началото на мача. В 39-ата минута Канада претендираше за втора дузпа, след като Ричи Ларея беше съборен в наказателното поле, но този път след консултация със системата за видеопреглед съдията реши, че нарушение няма.

Минута преди почивката Батшуай беше изведен с дълго подаване от Тоби Алдервайрелд и с добро изпълнение вкара 27-ия си гол за националния отбор.

През второто полувреме белгийците създадоха повече положения. В 67-ата минута Кевин де Бройне напредна отдясно и подаде към Батшуай, който не успя да отиграе. Десет минути преди края Кайл Ларин стреля с глава в левия ъгъл, но Куртоа спаси.