С красиви голове Аржентина пречупи Мексико и върна надеждите си

С красиви попадения на Лионел Меси и младия Енцо Фернандес Аржентина успя да спечели много труден мач срещу Мексико, налагайки се с 2:0. Именно Меси поведе двукратните световни шампиони за първи успех на първенството в Катар, като и двете попадения паднаха през втората част.

Капитанът на "гаучосите" се разписа в 64-ата минута, докато 21-годишният Фернандес беше точен малко преди края на редовното време след асистенция на Меси.

Победата връща надеждите на Аржентина за излизане от група С на световните финали. Тимът заема второ място преди третия кръг в груповата фаза, като с по-добра голова разлика спрямо Саудитска Арабия (3:2 срещу 2:3), от когото изненадващо загуби на старта.

Лидер в групата е Полша с 4 т., докато Мексико е на дъното със само една точка и без отбелязан гол. В последния кръг на 30 ноември (сряда) Полша се изправя срещу Аржентина, а Мексико срещу Саудитска Арабия.

Мачът на стадион "Лусаил" в Доха беше един от двубоите изпълнени с повече битка, много нарушения и изключително малко точни удари. Аржентина успя да отправи три в срещата, докато мексиканците само един.

Водени от аржентинския треньор Херардо Мартино футболистите на Мексико действаха много организирано и се бяха прибрали плътно пред своята врата. Това създаваше огромни проблеми за Аржентина, като едва в 41-ата минута Лаутаро Мартинес отправи първия удар в мача, при това неточен.

В самия край на първото полувреме мексиканецът Алексис Вега стреля от пряк свободен удар, като вратарят на Аржентина Емилиано Мартинес спаси.

След почивката Мексико се прибра още по-дълбоко в половината си и не оставяше празни пространства. Все пак в 64-ата минута Меси получи хубаво подаване от Анхел Ди Мария, спря топката и с второто си докосване я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратаря Гийермо Очоа - 1:0.

Меси отбеляза своя осми гол на световни финали, като по този показател се изравни с легендарния Диего Армандо Марадона.

В оставащите минути Мексико опита да избегне загубата, но така и не успя да притисне съперника си, като действаше хаотично. Аржентина беше по-добрият отбор на терена и само три минути преди края на срещата стигна до втори гол.

След късо изпълнение на корнер Меси подаде към Енцо Фернандес, а той с красив удар в далечния ъгъл не даде шансове на вратаря.