Хърватия вдигна оборотите и вкара четири гола на Канада

Хърватия постигна първа победа на световното първенство по футбол, след като надигра Канада с 4:1. Вицешампионите от 2018 г. играха много по-добре от първия си мач на първенството в Катар, като взеха трите точки след обрат.

Както и в дебютния си двубой Канада остави добри впечатления.

Северноамериканците поведоха след само 68 секунди, когато Алфонсо Дейвис откри резултата. Голът, който Дейвис отбеляза беше първият за Канада на световни футболни финали. Освен това попадението е и най-бързото на световно от 2014 г.

След това Хърватия обърна с попадения на Андрей Крамарич в 36-ата и Марко Ливая в 44-ата минута. След почивката хърватите стигнаха до още две попадения. Крамарич се разписа отново в 70-ата минута, а в добавеното време вкара резервата Ловро Майер.

През целия двубой хърватите доминираха и отправиха десет точни удара. За това спомогна и откритата игра на Канада, който опита да се надиграва с по-опитния си съперник.

С победата Хърватия събира 4 т. и повежда в група F. Съставът е с равни точки с Мароко. Канада, който е с две загуби, отпада от световното първенство.

В последния кръг Хърватия среща Белгия, който има три точки. Равенство гарантира на хърватите участие в елиминациите.