Германия взе точка от Испания и запази надеждите си на световното

Дългоочакваният сблъсък между Испания и Германия на световното първенство завърши без победител - 1:1. Срещата от група Е на първенството в Катар беше белязана от надиграване и два гола на централни нападатели, влезли от резервната скамейка.

Алваро Мората изведе Испания напред в 62-ата минута, а Никлас Фюлкруг изравни седем минути преди края.

Точката е първа за Германия, но въпреки това отборът остава на дъното в групата си. Испания е лидер с 4 т., следван от Япония и Коста Рика с по 3. В последния кръг, който е на 1 декември, Германия среща костариканците, а Испания играе с Япония.

За да продължат напред германците обаче ще се нуждаят от задължителна победа, както и Япония да не печели срещу Испания.

След първия мач, спечелен от испанците със 7:0, треньорът Луис Енрике направи само една промяна, която беше в защитата. Даниел Карвахал започна вместо Сесар Аспиликуета. За сметка на това селекционерът на Германия Ханс-Дитер Флик направи две промени, а съставът започна без изявен централен нападател, като напред беше изнесен Томас Мюлер.

От първите минути Испания подходи агресивно и пресираше германците още в тяхната половина. В момента, в който испанците губеха топката, трима веднага обграждаха футболист на Германия.

В седмата минута Дани Олмо стреля мощно по диагонала, но Мануел Нойер успя да се намеси и отби топката в гредата.

Испания продължи да бъде по-активния тим на терена до 30-ата минута, като имаше още два добри шанса да вкара гол. След това Германия се пренесе играта по-напред, а шансовете за Бундестима се откриха пред централния защитник Антонио Рюдигер. Първо удар от воле на централния бранител беше отразен от вратаря на Испания Унай Симон.

В 40-ата минута Рюдигер вкара с глава след центриране от пряк свободен удар. Той обаче беше отменен заради засада на бранителя.

След почивката Испания продължи да държи много по-трайно топката, въпреки стремежът на Германия да пренесе играта в половината на противника си. В 56-ата минута Симон трябваше да се намесва за втори път в срещата, когато отрази удар на Йошуа Кимих.

Час след началото на мача Испания успя да поведе. Влезлият от пейката Алваро Мората засече остро центриране на Жорди Алба отляво и не остави никакви шансове на Нойер.

В тези минути Германия изглеждаше объркано, като така и не успя да се нагоди към играта на Испания. Едва след появата на Лерой Сане и централния нападател Фюлкруг Бундестимът започна да изглежда малко по-опасно в атака.

В 70-ата минута удар на Фюлкруг мина покрай целта, а три минути по-късно Джамал Мусиала излезе на отлична позиция, само че изстрелът му беше спасен от Симон.

Натискът на Германия се засили и в 83-ата минута съставът стигна до гол. Фюлкруг се освободи и с мощен удар по диагонала прати топката в мрежата по неспасяем начин.