Сенегал спечели дуела с Еквадор и е на осминафинал на световното първенство

Капитанът Калиду Кулибали вкара ценния гол за победата

Сенегал се класира за осминафиналите на световното първенство по футбол в Катар. Африканският отбор спечели с 2:1 прекия дуел с Еквадор за второто място в група А.

Начело завърши Нидерландия, чийто състав очаквано нямаше затруднения и победи с 2:0 домакините.

Воденият от Луис ван Гаал отбор зае първото място със седем точки, а Сенегал е втори с шест. Еквадор остана трети с четири, а катарците са без спечелена точка.

Съперниците на Нидерландия и Сенегал ще са отборите, които продължат от група В, където са Англия, САЩ, Иран и Уелс.

Африканците поведоха в края на първото полувреме с гола на Исмаила Сар от дузпа. Еквадор успя да изравни, благодарение на Мойсес Кайседо, но веднага след това капитанът на Сенегал Калиду Кулибали вкара победния гол.

През първата част отборът на Сенегал беше устремен в търсене на важния успех, за да продължи в турнира. Съставът атакуваше често и стигна до повече възможности, като в началните минути Идриса Гай и Булайе Диа бяха близо до попадение.

Малко преди почивката Сенегал получи дузпа, която Сар изпълни точно и даде преднина на отбора си.

Коди Гакпо вкара трети гол в трети мач на световното първенство

Еквадор успя да изравни в 67-ата минута, след като Кайседо вкара отблизо след центриране от ъглов удар. Само три по-късно Сенегал си върна преднината - тогава Кулибали стреля силно отдясно. В оставащото време африканският отбор ограничи възможностите пред съперника и взе ценната победа.

Нидерландия стигна до успеха срещу Катар с головете на Коди Гакпо и Френки де Йонг. Гакпо вече има три попадения в три мача на световното.