Англия и САЩ уверено продължиха към осминафиналите на световното първенство

Отборите на Англия и САЩ се класираха за осминафиналите на световното първенство по футбол в Катар.

Воденият от Гарет Саутгейт състав се наложи убедително с 3:0 срещу Уелс. В другия двубой футболистите на САЩ победиха с 1:0 Иран и го изместиха от второто място.

В осминафиналите Англия ще играе със Сенегал, а американците - с Нидерландия.

Англичаните защитиха ролята си на фаворит в групата и след две победи и равенство и голова разлика 9:2 я спечелиха.

Те имаха голямо превъзходство още от началото, като владееха повече топката и атакуваха по-често. Най-добрата възможност през първото полувреме беше пред Маркъс Рашфорд, който беше изведен отлично от капитана Хари Кейн, но не успя да преодолее Дани Уорд.

След почивката англичаните бързо взеха добра преднина с головете на Рашфорд и Фил Фоудън в рамките на две минути. Най-напред футболистът на "Манчестър юнайтед" вкара след отлично изпълнение на пряк свободен удар. Секунди по-късно Фоудън получи от Кейн в наказателното поле и удвои.

Англичаните защитиха ролята си на фаворит в групата

Рашфорд се разписа отново в 68-ата минута, като това беше стотният гол на Англия на световни първенства.

В оставащото време воденият от Саутгейт отбор продължи да създава възможности за гол. Рашфорд, Фоудън, Джуд Белингам и Джон Стоунс пропуснаха да отбележат.

В другата среща американците се нуждаеха от победа, за да продължат напред. Те започнаха силно и бяха по-добри през първото полувреме. В 38-ата минута Сержиньо Дест центрира, а Кристиан Пулишич отблизо засече и прати топката във вратата.

В последните секунди на добавеното време гол на Тимъти Уеа не беше зачетен заради засада.

След почивката Иран потърси промяна и започна да държи повече топката. В 65-ата минута Саман Годош стреля покрай вратата. В добавеното време азиатците искаха дузпа за задържане на Мехди Тареми, но съдията Антонио Матеу Лаос прецени, че нарушение няма.