Волейболният "Хебър" се бори за обрат, но допусна нова загуба в Шампионската лига

"Хебър" се доближи до обрат, но в тайбрека "Халкбнк" игра по-силно

© CEV.lu

Волейболистите на "Хебър" изиграха нов вълнуващ мач в Шампионската лига, но допуснаха трета загуба. Българският първенец отстъпи с 2:3 (19:25, 20:25, 25:19, 25:22, 7:15) срещу турския "Халкбанк".

В Пазарджик домакините се вдигнаха след загубените първи два гейма и успяха да изравнят. В тайбрека обаче "Халкбанк" започна много силно и заслужи успеха.

В другата среща водачът "Заверче" загуби с 1:3 (21:25, 25:20, 27:29, 25:27) от "Берлин волейс" у дома.

Поляците са начело с шест точки, следвани от "Халкбанк" и "Берлин волейс" с по пет. "Хебър" е четвърти с две. На 14 декември българският отбор гостува на "Заверче".

© CEV.lu

Италианецът Якопо Масари стана най-резултатен за "Хебър" с 13 точки, а съотборникът му и бивш национал Тодор Алексиев добави 12 точки. За "Халкбанк" Нимир Абдел-Азиз записа 15.

В първия гейм воденият от Камило Плачи отбор водеше с 10:8 и 15:13, но допусна обрат за 19:25. Във втория "Хебър" навакса изоставане от четири точки в началото, но след това съперникът отново натрупа преднина и взе гейма.

"Хебър" игра вдъхновено и успя да израни, но в тайбрека "Халкбанк" се представи по-силно.