Аржентина победи Полша и заедно продължиха към осминафиналите

Радостта на аржентинците

Аржентина постигна целта си и се класира за осминафиналите на световното първенство по футбол. Небесносините се наложиха с 2:0 срещу Полша и с шест точки завършиха на първото място в групата си.

Роберт Левандовски и съотборниците му чакаха до последно развоя от другия мач, в който Мексико спечели с 2:1 срещу Саудитска Арабия. Поляците завършиха с равни точки с мексиканците, но продължават напред заради по-добрата си голова разлика.

В осминафиналите Аржентина ще играе с Австралия, а поляците - със световния шампион Франция.

Южноамериканците постигнаха най-доброто след слабото начало, поставено с изненадващата загуба от Саудитска Арабия. Те взеха две победи с по 2:0 и спечелиха групата, което им позволи да имат по-лек съперник в осминафиналите.

В мача с поляците Аржентина имаше пълно превъзходство както във владението на топката, така и в ударите към и във вратата. Съперникът им не отправи нито един точен удар, но накрая празнуваше - поляците и Мексико завършиха с по четири точки, но головата разлика на европейския отбор е 2:2 спрямо 2:3 на мексиканците.

Още през първото полувреме Аржентина притисна съперника си, но не можа да поведе. Най-добрата възможност дойде в 39-ата минута след много спорна дузпа, дадена за нарушение на Войчех Шчесни срещу Лионел Меси. Звездата на небесносините изпълни наказателния удар, а вратарят спаси.

След почивката Аржентина стигна до успеха с головете на Алексис Мак Алистър и Хулиан Алварес. Воденият от Лионел Скалони отбор изпусна още възможности.

Мексико беше близо до продължаване, но не успя да спечели надпреварата с полския отбор

В другата среща мексиканците положиха усилия, за да изпреварят Полша и бяха близо до целта си. Те поведоха с головете на Енри Мартин и Луис Чавес в началото на второто полувреме.

Последваха още атаки в търсене на ново попадение. Дълго време Полша и Мексико бяха с напълно еднакви показатели, като при този развой европейският отбор щеше да продължи заради по-малко получени жълти картони (четири срещу седем).

Сметките приключиха в 95-ата минута, когато Хатан Бахебри вкара за Саудитска Арабия и донесе радост за полския отбор.