Това е съдържание, създадено от маркетинг студио Storio по задание на партньор на "Икономедиа".

ЦСКА удържа равенство с отбор от Казахстан

"Реал" прескочи "Атлетико" в дербито и е на полуфинал за Купата на краля

Гол след гол: Бундеслигата се радва на най-високата резултатност от 37 години

"Да живеят руснаците": Бащата на Джокович се включи в проруски скандирания в Мелбърн

Виж видеото
"Друг свали мишените": италианци впечатлиха с честна игра на европейското по биатлон

Виж видеото

ЦСКА се класира за четвъртфиналите за Купата на България. Червените спечелиха с 2:1 срещу "Септември" в символичното си гостуване на "Българска армия".

Воденият от Саша Илич отбор поведе с головете на Маурисио Гарсес и Дюкенс Назон от дузпа, а в края Асен Георгиев намали.

"Септември" игра атакуващо още от началото и имаше добри възможности. ЦСКА използва своите моменти и без да играе на високо ниво, не позволи да се стига до трудности като тези от мача с третодивизионния "Гигант" (Съединение).

През първото полувреме и двата отбора имаха положения, но до голове не се стигна. След почивката ЦСКА имаше силни минути, в които взе добра преднина.

Най-напред в 55-ата минута след подаване на Тибо Вион отдясно защитата на "Септември" не се справи, Гарсес овладя и вкара. Малко след това Станислав Шопов отбеляза красив гол, но след видеопреглед се видя, че по-рано в атаката е имало засада и попадението не беше зачетено.

ЦСКА увеличи преднината си в 68-ата минута, когато Назон вкара от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Георгиев.

След втория гол на червените "Септември" заигра бързо и нападателно и създаде няколко много добри възможности. Димитър Евтимов успяваше да спаси вратата си, а веднъж Християн Петров изби от голлинията. В 83-ата минута "Септември" намали чрез Георгиев, който засече с глава центриране от ъглов удар. В оставащото време символичните домакини опитаха да притиснат ЦСКА, но отборът на Илич се справи и спечели последния си мач за годината. ЦСКА игра в последните три финала за Купата на България, като взе отличието през 2021 г.