"Левски" спря "Лудогорец" и остави ЦСКА на върха в класирането

© LAP.BG

Лудогорец" и "Левски" не се победиха, завършвайки 0:0 в Разград в последния мач в Първа лига за 2022 г. Двата тима се срещнаха в отложен двубой от шестия кръг на първенството, като при победа шампионите можеха да оглавят класирането.

Съставът, воден от Анте Шимунджа, обаче не игра добре, като имаше много малко голови ситуации. Шампионите дори бяха притиснати от сините.

Мачът беше белязан от първоначално отсъдена дузпа за "Лудогорец" в 31-ата минута, след което решението беше променено. След паузата "Левски" вкара гол чрез Георги Миланов, който беше отменен заради нарушение на футболиста на сините. Гостите удариха и греда след удар на Марин Петков.

Равенството оставя "Лудогорец" на второ място, с точка зад ЦСКА, който ще зимува на върха (44 срещу 43 точки). "Левски" е шести след 18 кръга, като има 30 точки и е на 14 зад червените.

Отборът на Станимир Стоилов няма победа в първенството вече осем поредни мача (от 8 октомври).

В неделя "Лудогорец" и "Левски" ще играят отново, този път в осминафинален мач в Купата на България.

В началните минути и двата тима бяха предпазливи, а теренът, който беше хлъзгват, създаде допълнителни трудности за футболистите. В действията и на двата състава имаше много грешки, а първият удар дойде чак след 20 минути.

Първият шанс за "Левски" се откри пред Георги Миланов, чийто удар беше блокиран.

В 31-ата минута "Лудогорец" получи дузпа, след като при разбъркване топката срещна ръката на Келиан ван дер Кап от "Левски". Първоначално реферът Станислав Тодоров беше категоричен, но VAR асистентът Георги Кабаков привика главния съдия да гледа ситуацията на повторение. Заради първоначален рикошет, след който топката среща ръката на Ван дер Кап, Тодоров промени решение си, отменяйки дузпата.

До края на първата част точни удари нямаше, но второто полувреме започна много по-интересно. Само 50 секунди след подновяването на играта Якуб Пьотровски стреля опасно и вратарят на "Левски" Пламен Андреев трябваше да прави първото спасяване в срещата.

"Лудогорец" осъществи натиск и в началните минути на второто полувреме стигна до няколко ситуации.

"Левски" отговори с удари от дистанция, а в 62-ата минута сините пратиха топката в мрежата на шампионите. Георги Миланов стреля от границата на наказателното поле, а след рикошет топката се озова във вратата. След преглед с VAR попадението беше отменено заради удар на Миланов в лицето на Педро Нареси от "Лудогорец".

© LAP.BG

Добрата игра на "Левски" обаче продължи и няколко минути по-късно резервата Ивелин Попов излъга няколко бранители в зелено и подаде към непокрития Марин Петков. Неговият удар обаче стрещна страничния стълб и излезе в аут.

"Лудогорец" така и не успя да притисне съперника си и нямаше моменти, в които трайно да води играта пред вратата на "Левски". При условия за контраатаки футболистите в синьо много бързо правеха нарушения, за да ги спрат.