Швейцария спечели дуела със Сърбия и продължава на световното

Швейцарците ще играят с Португалия в осминафиналите

Швейцария спечели ценна победа с 3:2 срещу Сърбия и се класира за осминафиналите на световното първенство в Катар. В другата среща Камерун се наложи с 1:0 срещу Бразилия.

"Селесао" очаквано завърши на върха в групата и в следващата фаза ще играе с Южна Корея. Швейцарците също събраха шест точки и им предстои мач с Португалия.

Сърбия и Швейцария изиграха впечатляващо първо полувреме. Воденият от Драган Стойкович отбор имаше възможност да поведе, но Андрия Живкович улучи греда.

В 20-ата минута швейцарците организираха добро нападение, при което Джердан Шакири вкара с удар в наказателното поле.

Сърбите направиха бърз обрат с головете на Александър Митрович и Душан Влахович. В 26-ата минута нападателят на "Фулъм" засече отлично с глава подаване от ляво при бърза атака и изравни. Девет след това швейцарците допуснаха няколко неточности в защита, от които Влахович се възползва, като с труден удар прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Швейцария изравни минута преди почивката, когато Силван Видмер подаде отдясно и Бреел Емболо отблизо засече.

Головият празник продължи и след почивката. В 48-ата минута Ремо Фройлер завърши успешно красива швейцарска атака, след като получи технично подаване от Рубен Варгас.

След това положенията бяха по-малко, а напрежението започна да се увеличава.

Бразилия създаде много възможности срещу Камерун, но в края на мача загуби. Африканският отбор стигна до победата с гола на Венсан Абубакар в добавеното време, като след това голмайсторът получи втори жълт картон и беше изгонен.