Пламен Кралев завърши 12-и в Мароко

Кралев потегли 18-и, но след отпадането на осем от пилотите пред него се придвижи до 12-о място<br />

© Пламен Кралев

Българският пилот във Формула 2 Пламен Кралев завърши на 12-а позиция изпълненото с инциденти първо състезание в мароканската столица Маракеш, трети кръг от шампионата.

Кралев потегли 18-и, но след отпадането на осем от пилотите пред него се придвижи до 12-о място. Победата спечели англичанинът Дийн Стоунман, за който това е първи успех в шампионата.

Състезанието беше изключително интересно и хаотично, като три пъти бе прекъсвано заради катастрофи и дори завърши зад кола за сигурност.

Стоунман стартира от полпозишън и излезе начело, следван от Джолион Палмър. Първият инцидент стана още в четвъртия завой, когато Никола де Марко атакува Джак Кларк и след удар между тях и двамата отпаднаха. Точно зад тях Бенжамин Бели се вряза в болида на Уил Брат и на пистата за първи път излезе колата за сигурност.

При подновяването на състезанието Стоунман запази първата си позиция, а малко по-късно полякинята Наталия Ковалска по идентичен начин пропусна точката за спиране за четвърти завой и удари литовеца Казим Василяускаш.

След второто рестартиране на надпреварата Джолион Палмър получи най-добрата възможност да излезе начело, но Стоунман запази първата си позиция. Отзад Йохан Йокинен атакува Филип Енг за третото място от външната страна на първи завой. Болидът на датчанина се завъртя и срещна стената, с което предизвика третото излизане на колата за сигурност.

Състезанието вече приближаваше 40-минутната граница и по всичко изглеждаше, че пилотите ще имат време само за една последна финална обиколка. Точно тогава вторият Палмър спря на обратната права и така надпреварата трябваше да приключи зад кола за сигурност.

По този начин Стоунман спечели първата си победа във Формула 2, а до него на подиума се качиха още Филип Енг и холандецът Келвин Скоекс. Пламен Кралев остана на предпоследната 12-а позиция.

Квалификациите за второто състезание започват тази вечер в 19,00 часа, а неделната надпревара е с начален час 14,05.