Швеция победи Уелс в контрола, Ибрахимович блесна с асистенция

Шведите отиват уверени във Франция

Швеция записа убедителна победа с 3:0 над Уелс в последната проверка на двата тима преди началото на Евро 2016.

За скандинавците отново на висота бе звездата на тима Златан Ибрахимович, който не се разписа, но изработи първия гол за своя тим и бе в основата на всичко опасно пред вратата на британците.

Най-добрият футболист на Уелс Гарет Бейл пък започна проверката като резерва, тъй като треньорът реши да му даде още малко почивка след дългия сезон с "Реал" (Мадрид).

Швеция поведе в края на първата част благодарение точен удар на Форсберг, но основната заслуга за попадението бе на Ибрахимович. Вече бившият футболист на ПСЖ овладя по брилянтен начин между двама футболисти на Уелс на централната линия и пробяга повече от 40 метра преди да асистира на своя съотборник.

През втората част Микаел Лустиг и Джон Гуидети доведоха нещата до 3:0. Швеция е в група Е на Евро 2016 заедно с отборите на Белгия, Италия и Ирландия. Уелс пък попадна в група B, в компанията на Англия, Русия и Словакия.

В още един приятелски двубой друг от финалистите - Чехия, загуби с 1:2 от Южна Корея. Азиатците натрупаха комфортна преднина през първата част, когато точни бяха Бит Гарам Йоон в 26-ата минута и Хун Йун Сук в края на полувремето.

През втората част футболистите на Чехия все пак върнаха едно от попаденията чрез Сучи, но устремът им бе спрян от червения картон на Гебре Селасие в 60-ата минута. Чехия е в група D на Евро 2016 в компанията на Испания, Турция и Хърватия.