Белгия измъкна трудна победа над Норвегия преди мача с Италия

Белгийците бяха страхотни в атака, но в дефанзивен план имаха много пропуски

Националният отбор на Белгия победи Норвегия с 3:2 в последната си контрола преди европейското първенство във Франция след седмица.

Резултатът може би предвещава какво да очакват феновете на тима на Марк Вилмотс, който е измъчван от проблеми в защита, но разполага с едно от най-качествените нападения на континента.

Белгийците поведоха на стадион "Крал Болдуин" в Брюксел още в третата минута. Еден Азар подаде на Лукаку, който си поведе лошо, но Йонас Свенсон не посегна за топката и тя попадна в нападателя на "Евертън". После той вкара през ръцете на неубедителния Ниланд от границата на наказателното поле.

В 21-ата минута Норвегия направи хубава комбинация и Щефан Йохансен подаде с техничен външен фалц наляво за Джошуа Кинг, който прати в долния десен ъгъл, матирайки Тибо Куртоа. Три минути след почивката Ветон Бериша бе оставен да се разходи през защитата на Белгия и той без да се бави вкара второто попадение за своя тим.

20 минути преди края Кевин Де Бройне центрира отдясно и Азар от трудна позиция прати топката в мрежата за 2:2. Само три минути по-късно Мертенс центрира, Алдевайрелд отклони леко с глава и от вратарското поле резервата Лорен Симан също с глава оформи крайния резултат.

В друга генерална репетиция за европейското Русия завърши наравно 1:1 със Сърбия. Пет минути преди края Широков намери Кокорин на фланга, той центрира и Дзюба откри за "Сборная" Тимът на Леонид Слуцкий обаче не успя да удържи преднината си и две минути по-късно Александър Митрович отбеляза за крайното 1:1.

Лошата новина за руснаците е контузията на Игор Денисов, която ще го остави извън състава за Евро 2016. В края на сезона травма получи и друг от опорните халфове на тима - Алан Дзагоев, което оставя малко варианти пред Слуцкий.