Кандрева ще пропусне мача на Италия срещу Испания

Кандрева се представи силно в първите три мача на Италия

Дясното крило на Италия Антонио Кандрева ще пропусне осминафинала срещу Испания.

29-годишният футболист на "Лацио" получи разтежение при загубата от Ирландия (0:1) в последния мач от груповата фаза на Евро 2016 и няма да успее да се възстанови.

Кандрева, който е твърд титуляр на десния фланг в "скуадра адзура" се подготвяше отделно от своите съотборници, а днес премина допълнителни тестове. Лекарите са преценили, че той не може да се включи пълноценно в тренировките на отбора.

Антонио Конте няма други проблеми преди мача с Испания, който е в понеделник от 22.00 часа. Двата отбора ще се срещнат в повторение от финала на последното европейско първенство, когато "фурия роха" спечели с 4:0. Те се срещнаха и в четвъртфиналите на Евро 2018, а Испания отново спечели - с дузпи, след което стана шампион.

Победителят от двубоя между Испания и Италия ще срещне на четвъртфиналите световния шампион Германия или Словакия.