Дмитри Пайе целуна крака на съотборника си Антоан Гризман, който отбеляза и двете попадения за победата с 2:1 над Ирландия на осминафиналите на европейското първенство. "Петлите" изостанаха в резултата още във втората минута, когато Роби Брейди вкара от дузпа. През втората част Гризман отбеляза две попадения в рамките на три минути и така прати тима си в следващата фаза. Първото той отбеляза с глава, а второто - със "златния" си ляв крак. Така той вече има три гола от началото на турнира и се изравни с двамата лидери по този показател - Алваро Мората и Гарет Бейл. Ирландците пък играха отлично през първата част, но след двата гола на Франция бяха съкрушени с директен червен картон за Шейн Дъфи. Те все пак написаха история, тъй като стигнаха за пръв път до елиминациите.На четвъртфиналите Франция ще има още нова трудна задача и ще трябва да се изправи срещу победителя от сблъсъка между Англия и Исландия.