Волейболистите бяха равностойни на Русия, но загубиха с 1:3 в контрола (видео)

Националите се представиха на ниво в проверките срещу Бразилия и Русия

© Николай Николов, 24 часа

Българският национален отбор по волейбол загуби от Русия с 1:3 (25:23, 23:25, 28:30, 21:25) в последната си контролна среща преди началото на олимпийския турнир в Лондон.

Селекционерът на България Найден Найденов започна срещата с Владимир Николов, Георги Братоев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов и Николай Николов. След втория гейм наставникът включи в игра и останалите шестима национали, с които разполага в Лондон.

Българите показаха много равностойна игра през цялата среща, с изключение на втория гейм, когато допуснаха изоставане със 7 точки.

"Много съм доволен, че при голямо изоставане в резултата момчетата не позволиха да тръгнем надолу. Играехме като равен с равен. За мен излизаме като победители от мача – трябваше да реализираме аванса си в третия гейм, който руснаците взеха с 30:28", обясни след срещата Найденов.

Той е доволен от равностойната игра на отбора срещу силни съперници като Бразилия и Русия. В четвъртък националите загубиха с 1:3 от южноамериканците, но отново се представиха на ниво. Особено силно игра Виктор Йосифов, който направи няколко аса.

"Доволен съм от двете проверки. Играхме равностойно с отбори като Бразилия и Русия. Днес дадох шанс на всички момчета да излязат на терена, защото за олимпийския турнир ми трябват 12 играчи", допълни Найденов.

Добрата новина е, че проблемът с глезена на Валентин Братоев от вчера е отшумял и той игра сред резервите. Центърът Теодор Тодоров също няма проблеми в коляното и беше на линия.

България е в група А на олимпийския турнир заедно с Австралия, Аржентина, Великобритания, Италия и Полша. В първия си мач българите ще се изправят срещу домакините в неделя от 11.30 часа българско време.

Тази вечер волейболистите ще са част от 20-те български спортисти, които ще участват на церемонията по откриване на олимпийските игри. Спектакълът започва в 23.00 часа българско време.

"Не очаквах да играем толкова добре срещу обори като Русия и Бразилия. Да речем, че бразилците са разконцентрирани, но руснаците се готвят специално за този турнир. Представянето ни не е случайно", заяви либерото Теодор Салпаров.

"Хубавото е, че в момента имаме добър колектив. Вжидате, че всички се влагат в играта - възможно е да стават грешки, защото се рискува, но виждате, че всички останали се хвърлят да помагат", добави той.