След дъжда Джокович даде сет на Фонини, но продължава

Новак Джокович очаква победителя от мача между Анди Родик и Мартин Клизан<br />

Новак Джокович очаква победителя от мача между Анди Родик и Мартин Клизан

Сърбинът Новак Джокович спечели с 6:7 (7), 6:2, 6:2 срещу Фабио Фонини на старта на олимпийския турнир по тенис в Лондон. Вторият в света положи усилия, за да направи обрат срещу италианеца след близо два часа игра.

Мачът всъщност продължи доста повече, ако се включи времето, в което беше прекъснат заради дъжд. В първия сет Фонини успя да изравни при 7:7 в тайбрека, след като губеше с 3:5 гейма. Тъкмо тогава се появи и лондонският дъжд.

По-късно след връщането на двамата състезатели на корта италианецът спечели първите две точки. Това му даде необходимата преднина, за да вземе сета.

Джокович подобри бързо играта си и убедително взе следващите два сета, за да стигне до победата. Той направи пет пробива и 33 печеливши удара в срещата. Следващият съперник на бронзовия медалист от Пекин 2008 ще е победителят от мача между Анди Мъри от САЩ и словака Мартин Клизан.

Представителят на домакините Анди Мъри достигна значително по-бързо до втория кръг. Шотландецът победи с 6:3, 6:3 Станислас Вавринка за 89 минути на закрития заради дъжда централен корт в комплекса "Уимбълдън".

Любимецът на британските запалянковци Анди Мъри спечели с 6:3, 6:3 срещу Станислас Вавринка от Швейцария<br />

Третият в света Мъри постигна осем аса и не допусна пробив срещу швейцареца. Той направи само 12 непредизвикани грешки срещу 32 на Вавринка. Финалистът от "Уимбълдън" ще срещне финландеца Ярко Ниеминен, който победи с 6:3, 6:1 индиеца Сомдев Деварман.

Заради дъжда само 11 мача от схемите на сингъл за мъже и жени се изиграха във втория ден на олимпийския турнир в Лондон. Без проблеми протекоха само мачовете на централния корт, който беше покрит. Така за първи път в историята на олимпийските игри се играха тенис мачове на закрито.