Федерер е първият осминафиналист в Лондон след победа за 57 минути

Федерер победи Жюлиен Бенето с 6:2, 6:2

Световният номер 1 и основен фаворит за златния медал Роджър Федерер е първият осминафиналист в олимпийски тенис турнир. Швейцарецът спечели лесна победа с 6:2, 6:2 срещу французина Жюлиен Бенето само за 57 минути.

За разлика от първия кръг, когато имаше много трудности и игра три сета срещу Алехандро Фала от Колумбия, Федерер показа отлична форма и не даде абсолютно никакви шансове на световния номер 32 във втория си мач.

Двамата се срещнаха само преди месец на същия корт в мач от третия кръг на "Уимбълдън". Тогава Федерер беше изправен пред отпадане, но направи обрат от 0:2 сета, измъкна драматичен тайбрек в четвъртия сет, спечели мача и след това триумфира с титлата. Този път той се справи с лекота с французина.

Швейцарецът заби седем аса срещу три за Бенето, направи осем печеливши удара повече - 24 срещу 16, и допусна само седем непредизвикани грешки. Той загуби само 13 точки при свой сервис и не даде нито една точка за пробив пред съперника.

Федерер спечели труден първи сервис гейм, в който се стигна до равенство, след което направи бърз пробив, а след 20 минути игра вече водеше с 4:1. С нов пробив в осмия гейм швейцарецът сложи край на първия сет.

Втората част се разви по идентичен начин - ранен пробив, последван от нов в седмия гейм, след който Федерер получи възможността да сервира за мача при 5:2. Световният номер 1 нямаше никакви трудности да затвори втория сет и се поздрави с победа след едва 57 минути на централния корт.

В следващия кръг Федерер ще срещне победителя от мача между Жил Мюлер от Люксембург и Денис Истомин от Узбекистан. Испанецът Николас Алмагро е вторият осминафиналист в Лондон, след като победи руснака Алекс Богомолов с 6:2, 6:2.