Руснак и японка спечелиха златни медали в турнира по джудо

Исаев (вляво) донесе втора титла за Русия, след като победи японеца Рики Накая

Руският джудист Мансур Исаев спечели златния медал в категория до 73 килограма при мъжете, а Каори Мацумото донесе първа титла за Япония от олимпийските игри в Лондон, след като спечели надпреварата в категория до 75 килограма при жените.

Исаев донесе втора титла за Русия, след като победи японеца Рики Накая. 25-годишният руснак, който е бронзов медалист от световното първенство в Ротердам през 2009 г., стигна до "юко" след 3:42 минути игра на тепиха.

Преди това двамата състезатели получиха и наказателни точки, след като започнаха схватката предпазливо и без атаки.

Монголецът Ниам-Ошир Сайняргал спечели бронзов медал, след като победи победи световния вицешампион Дек Елмонт от Холандия с "юко". Французинът Юго Льогран пък надви корееца Ки-Чун Уан за втория бронзов медал.

Каори Мацумото стигна до златото, след като победи румънката Корина Каприориу в категория до 57 килограма при жените. 24-годишната японка триумфира с "ипон" срещу световната шампионка от 2010 г. и миналогодишна сребърна медалистка.

Първият бронз в категорията беше спечелен от американката Марти Малой, която надви с "ипон" италианката и олимпийска шампионка от Пекин Юлия Куинтавале. Другият медал взе 23-годишната французойка Отомн Павия.

По този начин японците, които спечелиха класирането по медали в джудото от Пекин 2008, заемат второ място в Лондон. Лидер е Русия с две титли.