Ветроходецът Йоан Колев заема 31 място след първия ден на игрите

Йоан Колев изостава на 05:26 мин от лидера в състезанието Дориан ван Риселберге

Българският ветроходец в клас RS-X Йоан Колев заема 31 място след първия състезателен ден на надпреварата от олимпийския турнир в Лондон.

21-годишният състезател финишира на 29-о място в първата гонка и на 31 позиция във втората. Изоставането на българина от лидера е 5:26 мин. Той натрупа и 60 наказателни точки в двата старта.

Победител и в двете гонки стана световният шампион Дориан ван Риселберге. Холандецът е лидер във временното класиране с две наказателни точки. След него в подреждането са полякът Пжемислав Марчински с четири наказателни точки и германецът Тони Вилхелм с шест наказателни точки.

Първата фаза на надпреварата включва десет гонки и ще продължи до 5 август. След нея първите десет ветроходци в класирането ще продължат борбата за разпределението на медалите.