Петя Неделчева отпадна от турнира по бадминтон

Българката Петя Неделчева си тръгва от Лондон след победа и загуба<br />

Българката Петя Неделчева си тръгва от Лондон след победа и загуба

Българската бадминтониска Петя Неделчева приключи участието си в олимпийските игри в Лондон. Петата от Атина 2004 загуби тежко с 10:21, 15:21 от индонезийката Адрианти Фирдасари за 34 минути.

Неделчева, която си беше поставила за цел да вземе медал, остана втора в група О. Тя спечели първия си мач срещу Алесия Зайцева от Беларус, но за осминафиналите се класира само първата в групата Фирдасари.

29-годишната българка, която беше поставена под номер 15 в схемата на олимпийския турнир и влезе като фаворит в мача, игра под възможностите си, допусна много грешки и не затрудни съперничката си. Фирдасари показа много добра техническа грамотност и голямо разнообразие от удари.

"Яд ме е, защото направих много грешки. Като цяло играта ми беще много разстроена. Имахме малко информация за нея и не успяхме да я разузнаем. Няма да се отказвам - продължавам напред", заяви Неделчева след мача.

В първия гейм индонезийката редуваше дълги и къси, но отлично насочени удари. Тя водеше от самото начало, като след десетата точка увеличи значително преднината си, за да спечели убедително.

Неделчева започна втората част с бърза и мощна атака и за първи път в мача успя да поведе при 1:0. След това Фирдасари направи обрат и стигна до 7:4. Българката намали изоставането си на точка и така беше до 10:11. Тогава азиатката отново дръпна до 17:11 и нямаше проблеми да спечели победата.

Мачът се игра при високи температури в залата за бадминтон. Неделчева и други състезателки се оплакаха от условията, но турнирът ще продължи по този начин. Фирдасари ще играе с втората в света китайка Син Ван в осминафинала.