Трите шампионки в Големия шлем през 2012 г. стигнаха полуфиналите в Лондон

Шампионката от "Уимбълдън" Серена Уилямс продължава без загубен сет и само с 13 загубени гейма

Водачката в световната ранглиста Виктория Азаренка, втората Мария Шарапова и четвъртата Серена Уилямс оправдаха предварителните прогнози и достигнаха до полуфиналите на олимпийския турнир по тенис при жените.

Победителките в трите изиграни турнира от Големия шлем през 2012 г. очаквано ще спорят за разпределението на медалите, а компания във финалната четворка ще им прави поставената под номер 14 Мария Кириленко.

Азаренка имаше труден мач срещу седмата в схемата Анжелик Кербер от Германия, но спечели в два сета - 6:4, 7:5. Шампионката от Australian Open ще се изправи в спор за място на финала срещу Серена Уилямс.

Американката продължава със страхотното си представяне в последните седмици. Тя спечели "Уимбълдън", а до момента в Лондон няма загубен сет и е дала на съперничките си едва 13 гейма в четири мача.

Поредната жертва на Уилямс стана бившата номер 1 Каролине Вознячки. Американката спечели убедително с 6:0, 6:3 срещу поставената под номер 8 датчанка.

Русия пък си гарантира най-малко сребърен медал в турнира, тъй като във втория полуфинал ще спорят Шарапова и Кириленко. Шампионката от "Ролан Гарос" победи Ким Клайстерс с 6:2, 7:5, а номер 14 в схемата изненада тенисистка номер 1 за 2011 г. Петра Квитова със 7:6 (3). 6:3.