Йоан Колев дръпна с две места във ветроходството

Холандецът Дориан ван Райселберге е убедителен лидер с 9 точки

Българинът Йоан Колев се изкачи с две места и заема 29-ата позиция със 180 наказателни точки след четвъртия ден от състезанията по ветроходство в клас RS-X на олимпийските игри в Лондон.

21-годишният състезател финишира 26-и в седмата гонка и 19-и в осмата при подновяването на надпреварата след петъчния почивен ден. Колев остана без шансове за място сред първата десетка и влизане във финала.

Убедителен лидер продължава да бъде световният шампион Дориан ван Райселберге с 9 наказателни точки. Днес холандецът спечели седмата гонка и финишира втори в осмата.

На второ място във временното класиране се изкачи британецът Ник Демпси с 24 наказателни точки, колкото има и третият Тони Вилхелм от Германия.

Първата фаза в надпреварата завършва в неделя с последните две гонки. След тях десетте най-добри в класирането ще продължат борбата за разпределението на медалите в последния ден от състезанията на 7 август, вторник.