Унгарец спечели титлата в хвърлянето на чук

Европейският шампион в дисциплината Кристиан Парс взе олимпийското злато с 80.59 метра

Унгарецът Кристиан Парс спечели титлата в хвърлянето на чук от олимпийския турнир в Лондон. Европейският шампион в дисциплината постигна 80.59 метра в третия си опит, които му бяха достатъчни за първо отличие от олимпийски игри.

30-годишният състезател изпревари златния медалист от Пекин 2008 Примош Козмуш. Словенецът постигна 79.36 метра в петия си опит, като това е най-добрият му резултат за сезона. Козмуш направи фаул в три от шестте си хвърляния, докато всички опити на Парс бяха успешни.

Световният шампион Коджи Мурофуши остана с бронзов медал. Той постигна най-добър личен резултат за сезона - 78.71 метра, в третия си опит. Япоенцът изпревари с 46 сантиметра Алексий Сокирский от Украйна в спора за третото място.

Кристиан Парс беше единственият в цялото състезание, който преодоля границата от 80 метра. Преди четири години в Пекин финалът беше доста по-силен, като първите петима се справиха с това разстояние.

През миналата година на световното в Даегу отново Парс, Козмуш и Мурофуши се качиха на почетната стълбичка. Тогава японецът спечели златото, унгарецът остана втори, а словенецът взе бронзовия медал.