Американка спечели златния медал на скок дължина

Двукратната световна шампиона шампионка в зала и на открито Бритни Рийс спечели титлата със 7.12 метра

Двукратната световна шампиона шампионка в зала и на открито Бритни Рийс спечели титлата на скок дължина и затвърди американската доминация на олимпийския стадион в 12-ия ден от игрите в Лондон.

25-годишната лекоатлетка, която вече три години няма загуба на голямо първенство, грабна златния медал само с два успешни опита във финала, но във втория си скок постигна 7.12 метра, което се оказа недостижима дължина за съперничките й.

Рускинята Елена Соколова остана втора със 7.07 метра, които направи при втория си опит. 26-годишната състезателка не направи нито един фаул, но така и не успя втори път да премине границата от седем метра.

Световната вицешампионка в зала от Истанбул през 2012 г. Синтия ди Лоуч спечели бронзовия медал. Американката скочи 6.89 метра в предпоследния си опит и изпревари само с един сантиметър Инета Радевица от Литва.

Така американците спечелиха три от четирите лекоатлетически финала в 12-ия ден, след като Алисън Филикс стана олимпийска шампионка на 200 метра, а Ариес Мерит триумфира на 110 метра с препятствия.